Jak możemy sprawdzić, kto dzwonił?

W erze telefonów komórkowych a również ogólnego dostępu do internetu wybitnie popularne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Ewidentnie nie robimy tego bez przyczyny – możemy szukać wskazanych numerów telefonów lub też osób, do jakich pragniemy zatelefonować, jednak o dużo częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Dziś niemniej jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób ułatwia i w głównej mierze przyspiesza możliwość szukania praktycznych numerów telefonów lub sprawdzania i oceniania konkretnych numerów, jakie do nas telefonują.

 

W jakim celu sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – na ogół gra toczy się o finanse. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o pozyskiwanie pieniędzy, co ich ochronę. To przykre wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – popularne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi oczywiście poprzez telefonowanie i okłamywanie to jedynie czubek góry lodowej. Oczywiście wyłudzenia mogą przebierać także inne odmiany, na przykład próba połączenia z krajem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Chcemy ustrzec się przed takimi kłopotliwymi sytuacjami, w następstwie tego sprawdzamy, kto do nas telefonuje. W wielu przypadkach robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest oczywiście niezwykle rozważnym podejściem.

Innym niesłychanie ważnym impulsem, jaki uzasadnia do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu pragnie nam wcisnąć następną umowę, pożyczkę lub inny produkt czy też abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer i po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać bądź nawet zablokować numer, by w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

W takim razie spuentujmy, analizujemy numery telefonów, albowiem:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie pragniemy brać udziału w procederach karnych lub ewentualnie wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do sklepu, biura lub też innego podmiotu, z którym chcemy się skontaktować.

W jakim miejscu sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej napomknięto, kiedyś numery sprawdzaliśmy lub ewentualnie wypatrywaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. W dzisiejszych czasach jest to o dużo prostsze – wystarczy wejść na domenę 35220301769 – bazanumerow.pl, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie tylko dane, do kogo należy oznaczony numer, jakkolwiek także opinie, które zezwalają stwierdzić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer bądź inna jednostka, z którą nie chcemy rozmawiać. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *