Witaminy – czy warto je zażywać?

Witaminy oraz elementy mineralne są nieodzownymi elementami diety każdego człowieka. Są one wymagane do funkcjonowania niemalże każdego systemu w ciele. Między innymi dostosowują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To smutne o tej istotnej zasadzie zapomina kolosalna część nowoczesnego społeczeństwa. Życie w notorycznym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak odpowiedniej dawki ruchu, nieregularne posiłki i brak słusznego czasu relaksu oraz wypoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Widziałeś może regeneracja włosów

Jaka opinia krąży w stworzonym przez nas świecie? Jak najbardziej, iż należy brać dużo witamin. Dlaczego? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w tym zdrowiu mogą nas zostawić. Jednakże czy to naprawdę jest prawda? Przecież w ostatnich czasach w telewizji, prasie oraz Internecie jest coraz więcej doniesień, jakoby witaminy właśnie nie tylko na zdrowie pomagały, lecz jeszcze szkodziły. Mówi się, że choć witaminy A, C lub E w okresie, gdy stosujemy je bardzo długo mogą wywołać niepożądane efekty w stworzonym przez nas organizmie. Może w takim razie, odpowiedniej jest zamienić witaminy tylko świeżymi warzywami oraz owocami? Przede wszystkim należy oznajmić, że witaminy w tabletkach nie przynoszą szkody, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie oświadczono przypadków zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, że charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – podobnie, jak biotyna działanie. Jak najbardziej, jeśli ktoś przekracza napisaną na opakowaniu dawkę robi to tylko i wyłącznie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, iż niebezpieczne może być przyjmowanie witaminy A. Dlaczego? Ponieważ może ona powodować migreny lub biegunkę czy generalnie obniżać nasze samopoczucie.

Jednakże, aby to w ogóle nastąpiło, trzeba dziennie przewyższać jej dozwoloną dawkę, aż kilkakrotnie. Jakim sposobem widać, witaminy są zdrowe i mogą nam pomagać. Jedyny problem istnieje tak w rzeczy samej w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie umieją czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę i ujrzeć, co jest na niej napisane, żeby zamiast bólu głowy być po prostu zdrowym. Dodatkowo, nawet jeśli przyjmujemy regularnie witaminy nie możemy absolutnie rezygnować z jedzenia świeżych warzyw oraz owoców. One zawierają w sobie dokładnie to, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak wszystko inne na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie możemy zapominać o normalnym pożywieniu, ani o owocach. One są tylko i wyłącznie wzbogaceniem naszej klarownej diety i tak muszą być traktowane. Jako zwykłe suplementy, zdrowe owszem, lecz tylko suplementy. 

Sprawdź także : zdrowe włosy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *