Zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, spokój oraz znajdowanie promocji. To żywioł wielu osób, który możemy przypisać do terminów i sfer zakupów. Niestety, nie każdy będzie tak samo przystępował do zakupów, jak i do innych sfer naszego życia. Nieraz pozyskujemy jedynie to, co jest dla nas niezbędne i potrzebne. Nie pozwalamy sobie na małe przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca solidne i doskonałe. Wypada pamiętać, że oczywiście takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, jakie powinniśmy niezwłocznie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie dostosować swoich standardów życia do tego, co oferują nam punkty sprzedaży każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty sprzedaży zamknięte w wybrane niedziele

Tak było do tej pory – sklepy były osiągalne jakiegokolwiek dnia (nieomal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie regulacja, jaka zakazuje w wybrane niedziele otwierania punktów sprzedaży zatrudniających pracowników oraz zmuszających ekspedientów do pracy – znacznie więcej na ten temat można dowiedzieć się na witrynie internetowej kiedy sklepy otwarte w niedziele

Ustawowo w wyselekcjonowane niedziele otwarte są w stanie być jedynie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel sklepu)

•             Punkty oraz galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie oraz kawiarnie

Wszelkie inne sklepy, galerie, supermarkety czy inne budowle handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieustawowe otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje są w stanie nałożyć bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź nawet skierować sprawę do sądu celem wnikliwego przeanalizowania złamania ustawy oraz dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni tudzież gruntownie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi doznaniami obywateli. To, co jest pewne to zamęt – w pewnych sytuacjach po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zaciekawionych serdecznie zapraszamy na stronę zakaz handlu wniedziele, gdzie znajduje się wyjątkowy kalendarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie regulacja prognozuje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednakże do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na ustawie z Niemiec, gdzie od kilku lat wszystkie galerie lub inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród Polaków – na wyniki powinniśmy poczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – następne już niedługo. Przetestuj na domenie, kiedy tak właściwie możesz zrobić niedzielne zakupy!
 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *